Німці успішно випробували БПЛА-мисливці для боротьби з дронами в зонах аеропортів

Проект FALKE

Німецька влада успішно випробувала систему БПЛА, призначену для захисту повітряного простору аеропортів від вторгнення дронів.

Система поєднує штучний інтелект, датчики для дії дронів в групах, і низькотехнологічні, проте дуже ефективні сітки, якими дрони-мсливці збиватимуть БПЛА порушників.

У четвер чиновники оголосили про успішні випробування, проведені на початку тижня поблизу аеропорту Гамбурга.

Система боротьби з безпілотними літальними апаратами, відома як проект Falke, використовує наземні підрозділи, які виявляють несанкціоновані дрони в зонах обмеженого доступу навколо аеропортів.

Наземні підрозділи взаємодіють із системами спостереження, якими керують інші служби об’єкту захисту для обміну місцезнаходженням та іншою інформацією про порушників.

Швидка обробка цих даних дозволяє оперативно відправляти на перехоплення поліцейські БПЛА, які здатні розвинути швидкість до 120 км/год, щоб наздогнати та захопити дрон-порушник за допомогою сітки, вистріленої з безпечної відстані.

Потім впіймані дрони доставляють наземним підрозділам для огляду, ідентифікації пілота і подальшого притягнення порушників до відповідальності.

Незважаючи на те, що основну роботу по виявленню порушників покладено на наземні станції, поліцейські дрони оснащено радарами і камерами, інформація з яких дозволяє їм самостійно виявляти БПЛА-порушники, забезпечуючи тим самим постійне оновлення даних системи в реальному часі.

Проект Falke контролюється та фінансується Міністерством транспорту та цифрової інфраструктури Німеччини, а також підтримується багатьма державними та приватними гравцями у галузі авіатранспорту.

Отримане фінансування в розмірі 2,3 млн доларів США дозволило розпочати проектування в червні минулого року, що завершилося успішним випробовуванням цього тижня.

Для розуміння як система буде себе поводити в складних погодних умовах, таких як дощ, чи снігопад, будуть проведені додаткові випробовування.