В Хорватії вперше в світі висадили дерева за допомогою дрону

Дрон Project O2

Перша місія лісорозведення з використанням безпілотника відбулась на початку цього місяця в Грубішно Полє, Хорватія.

Згідно з прес-релізом муніципалітету Грубішно Полє, ця операція є першою у своєму роді не тільки в країні, а й у всьому світі. Хорватська компанія Magic Forest виконала місію під назвою «Project O2» після двох років розробки та вдосконалення ідеї.

Як це працює?

Вчений та засновник Project O2 Душан Єліч створив “насіннєві бомби” із суміші глини та піску, придатної для сходження насіння місцевих дерев. В середині кожної такої “бомби” було заключене насіння дерева.

Ці “насіннєві бомби” були спроектовані так, щоб легко вставлятись у дрон, який потім викидатиме їх з великої висоти.

Таким чином, безпілотник ефективно здійснює лісорозведення та лісовідновлення великих територій, до яких інакше важко дістатися. Кінцевою метою проекту є заліснення важкодоступних територій тим чи іншим чином позбавлених лісового покрову – спалених, зрізаних або знищених іншим чином.

Єліч зазначив, що різні міста та країни, які раніше сильно постраждали від пожеж, виявили зацікавленість у проекті. Лісорозведення з використанням безпілотника буде особливо корисним у Греції, Албанії та Каліфорнії – місцях, які нещодавно потерпали від великих та руйнівних пожеж.

Ідея цього інноваційного проекту, як повідомляється, народилася два роки тому в інкубаторі виробництва та підприємництва в Грубішно Полє. З тих пір команда Project O2 працювала разом з командою експертів для подальшого розвитку та вдосконалення.

16 вересня з нагоди Всесвітнього дня озону було здійснено першу місію лісорозведення.

Касета з “насіннєвими бомбами”