Azur Drones почав співпрацю з AVNIR Energy впроваджуючи дрон для виявлення радіації

Skeyetech

Azur Drones, один з лідерів у галузі створення автономних безпілотників для спостереження та інспекцій, почав співпрацю з AVNIR Energy, спеціалістом у галузі інженерії в галузі ядерної енергетики, для впровадження першого в історії автономного повітряного рішення для виявлення радіоактивного випромінювання.

Рішення призначене для екологічного моніторингу ядерних об’єктів, а також для забезпечення безпеки цих об’єктів як у Франції, так і за кордоном.

Співпраця передбачає інтеграцію датчика для перевірки іонізованої зони AVNIR Energy (DIZI) в дрон Skeyetech від Azur Drones.

Skeyetech, резидентний автономний безпілотник, здатний виконувати свої місії без участі пілота, – перша система безпілотників, затверджена в Європі для польотів поза межами прямої видимості (BVLOS).

Директор компанії AVNIR Energy Жак Чарвін пояснює: «Датчик DIZI – це набагато більше, ніж просто лічильник Гейгера, це сцинтиляційний детектор, здатний виявляти, вимірювати та ідентифікувати наявні радіоізотопи. Ми раді, що нам вдалося інтегрувати цей сучасний датчик в автономний безпілотник”.

Рішення зчитує та транслює покази датчика в режимі реального часу під час спостереження, а також може бути розгорнуто за лічені секунди в потрубному місці у відповідь на винекнення надзвичайної ситуації.

У ситуації, що робить доступ людини недоцільним або неможливим, Skeyetech-DIZI можна дистанційно контролювати та розгортати для виконання місій розвідки та інспекції.

В даний час рішення впроваджується у Франції на майданчику, що належить одному з провідних гравців ядерної промисловості, і вже викликає інтерес з боку кількох ядерних операторів, як у Франції, так і за кордоном.