Дронопад під час шоу дронів в Чженчжоу – організатори звинувачують конкурентів

Минулої п’ятниці (1.10.2021) під час видовищного дрон-шоу в столиці китайської провінції Хеньань відбувся збій, що привів до масового падіння БПЛА, що приймали участь в дійстві.

Близько 200 безпілотників піднялися в небо, щоб відзначити річницю відкриття місцевого торгового центру, але шоу ледь протривало дві з половиною хвилини до того, як безпілотники почали безконтрольно спускатись на землю.

На відео, записаних очевидцями, видно, як дрон відскакує від автомобіля на стоянці, а кілька інших потрапляють прямо в зону де були розміщені глядачі, викликаючи паніку серед людей.

За словами місцевого репортера з видання про БПЛА технології Канжаджі, організатор дрон-шоу заявив про подію в поліцію, висловивши підозру, що конкурент у тій же галузі міг би вплинути на радіоз’вязок, щоб перевантажити систему навігації безпілотників.

Тим часом керівництво торгового центру, яке й замовило шоу, стверджує, що інцидент не спричинив травм та майнових збитків.

Світлові шоу безпілотників – це видовищний перетин мистецтва, науки, технологій і, звичайно, маркетингу, проте, такі інциденти викликають тривогу, і тривожно, що їх кількість зростає.