Основні комерційні напрямки застосування дронів в 2021

Пересічна людина скаже, що основний напрямок комерційного застосування дронів це фото та відеозйомка, проте насправді, в 2021 році фото та відео зйомка посідає лише третю позицію ринку комерційних послуг, що надаються за допомогою БПЛА.

Німецька дослідницька компанія Drone Industry Insights оприлюднила нову версію огляду індустрії Drone Industry Barometer 2021, що базується на даних отриманих від опитування 678 респондентів з числа операторів комерційних сервісів, що надаються за допомогою дронів з 64 країн світу.

Дослідження, що проводилось в серпні 2021 року включає в себе як індивідуальних підприємців і малі компанії, так і великі компанії з сотнями співробітників.

ТОП комерційних напрямків застосування дронів 2021, дані компанії Drone Industry Insights

Як бачимо, головний напрямок комерційного застосування дронів це проведення інспекцій, при чому, це ствердження справедливе як для компаній які надають послуги за допомогою дронів, так і для компаній, котрі застосовують дрони самостійно і для власних потреб.

Drone Industry Insights зауважує, що частка компаній, котрі застосовують дрони для інспекцій своєї власності самостійно, зросла з 18% в 2020 до 49% в 2021, в той час, як рівень використання дронів для інспекцій провайдерами сервісів так і залишився в межах 35%.

Дані цифри в теорії нам можуть казати про те, що великі компанії, що потребують постійного використання дронів в своїй діяльності (такі як будівництво, нафто- та газовидобування, агросектор) скоріше створять власні департаменти операторів БПЛА, ніж залучатимуть аутсорс третіх сторін.

Частка ж компаній що використовують дрони для фото та відеозйомки порівняно з минулим роком зменшилась.

Ознайомитись з повним звітом дослідження можна тут.