Літак на сонячній енергії Zephyr від Airbus встановив нові рекорди у випробовуваннях 2021 року

Airbus Zephyr

Мюнхен, 11 жовтня 2021 р. – Zephyr двічі досяг тривалості безперервного стратосферного польоту 18 днів, встановивши новий світовий рекорд по абсолютній висоті для цього класу БПЛА на рівні 76 100 футів (23 195 метрів).

Дані досягненя підтверджують статус Зефіра як єдиного HAPS-дрона (система висотних платформ), здатного довго працювати в стратосфері.

З такими результатами Airbus Zephyr S завершив успішну випробувальну кампанію 2021 року у Сполучених Штатах.

У польотної кампанії була чітка орієнтація на клієнтів – продемонструвати, як Zephyr можна використовувати для майбутніх операцій, здійснюючи польоти поза обмеженим повітряним простором та над повітряним простором, спільним з комерційним повітряним рухом.

Використовуючи оптичну систему розширеного спостереження Землі, створену для Zephyr (OPAZ), дрон довів свою експлуатаційну цінність в забезпеченні постійної ситуаційної обізнаності.

Кампанія складалася загалом з 6-ти польотів, чотирьох випробувальних польотів на низькій висоті та двох стратосферних.

Стратосферні польоти тривали по 18 днів кожен, що загалом складало понад 36 днів. Загалом же в Зефіру, разом з цими випробуваннями 3322 стратосферних години польоту, що знаменує значний прогрес для HAPS з фіксованим крилом і є кроком на шляху до того, щоб стратосфера стала реальним операційним простором.