Турецькі фірми розробляють БПЛА-камікадзе для боротьби з дронами

Турецький БПЛА-камікадзе (Fedai)

Турецькі підрядники з оборони Havelsan та Transvaro розробили новий безпілотний літальний апарат-камікадзе, здатний нейтралізувати ворожі безпілотники.

За словами офіційного представника Havelsan Незіх Шишмана, загроза з боку недорогих безпілотників різко зросла. Він пояснив, що новий БПЛА може захистити критичні об’єкти, організації з розсіяними силами та критичні місця.

Він розкрив, що безпілотник-камікадзе може нейтралізувати рій безпілотників на відстані до 40 метрів, знищивши їх вибухом.

“Зрештою, ми намагаємося зробити те, чого раніше не робили в Туреччині”, – сказав він, в інтервю Daily Sabah.

БПЛА-камікадзе є частиною широкого спектру систем виявлення та знищення безпілотників Havelsan та Transvaro, які використовують різні алгоритми та різні компоненти, такі як радар, електрооптичні комплекти та радіочастотні детектори.

“Ми пропонуємо систему, що підтримується штучним інтелектом, яка буде використовувати алгоритми для виявлення, діагностики, аналізу та усунення загрози за допомогою відповідної зброї”, – зауважив Шишман. “Він зможе зробити це завдяки програмному забезпеченню з центральною системою управління та підтримкою мережі”.

Оскільки БПЛА все ще знаходиться на стадії випробувань, він ще не досяг своїх повних експлуатаційних можливостей. Однак чиновник повідомив, що компанія продемонструє можливості всієї системи, від виявлення до знищення, в найближчі місяці.

Безпілотник-камікадзе був виставлений на третьому саміті військової радарної та прикордонної безпеки в Анкарі.