ВМФ Франції випробовують підводний безпілотник ECA Group AUV A18D

ECA Group AUV A18D

Нещодавно Генеральна дирекція з питань озброєнь Франції (DGA), ВМФ Франції та Військово-морська гідрографічна та океанографічна служба (SHOM) оцінили роботу A18D в рамках програми Майбутніх гідрографічних та океанографічних потужностей (CHOF).

Метою цієї програми є оновлення та розвиток поточних можливостей Франції щодо збору та обробки океанографічних та гідрографічних даних.

Базуючись на судні підтримки французького флоту (BSAM) Рона, A18D AUV виконував місії націлені на створення точної карти рельєфу морського дна на глибинах до 3000 м в Атлантичному океані.

A18D продемонстрував високий рівень надійності і виявився простим у розгортуванні та експлуатації завдяки його оптимізованому співвідношенню розміру до ваги (5,7 м-780 кг) та інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу користувача.

Під наглядом ECA GROUP бортові екіпажі DGA, ВМС Франції та SHOM змогли взяти на себе управління AUV і самостійно виконати всі етапи місії: від підготовки, запуску, проведення вимірювальних кампаній, до повернення дрону та отримання і обробки даних.

Обстеження морського дна має першочергове значення для забезпечення цілісності обладнання прокладеного по ньому (кабелі зв’язку, трубопроводи тощо). Також, одним з можливих застосувань дрону – пошук уламків катастроф та інспекція промислового обладнання.

Приклад отримного зображення. Роздільна здатність 3 см. (Джерело зображення: ECA Group)
Зображення з дрону об’єднане з багатопроменевою ехолокацією (MBES), цифрова модель місцевості (роздільна здатність 20 см) (Джерело зображення: ECA Group)