Нова система уникнення зіткнень дозволяє літати в складному середовищі зі швидкістю до 40 км/год

У документі, опублікованому в Science Robotics, група робототехніків з Університету Цюріха разом з партнерами з Intel демонструють невеликий, повністю автономний безпілотник, який може агресивно літати в складному середовищі зі швидкістю до 40 км/год.

Принцип роботи дрону полягає в тому, що він будує безперешкодну траекторію польоту базуючись на даних, отриманих на пряму з сенсору стереокамери Intel RealSense 435.

На відміну від роботи звичайних систем уникнення зіткнень, які спочатку складають карту оточуючого середовища базуючись на даних сенсорів, а потім складають план рухів дрону на основі отриманої карти, розробка Університету Цюріха обходить етап створення карти, і будує маршрут в потоковому режимі камери, що дозволяє суттєво збільшити швидкість польоту дрона.

Дроном керує згорткова нейромережа, навчена за допомогою симуляції діяти так, як діяв би справжній пілот-людина.

Керований нейромережою дрон успішно літає в середовищі засніженої місцевості, руїн та рослинних насаджень.

Автопілот все ще має проблеми в умовах низького освітлення, оскільки камери просто не бачать, а також в хмарах пилу, тумані та при маневрах біля прозорих або відбиваючі поверхонь.

Також, за словами розробників, навіть на даному етапі дрон повинен справлятись з польотом в умовах середовища з динамічними перешкодами, а застосування нейромережі, ймовірно, найближчим часом дасть безпілотнику можливість вчитися та вдосконалюватися на основі реального досвіду.

Очікується, що при застосуванні більш швидких сенсорів камери і збільшенні потужності процесора дрона, можна буде досягти значно кращих результатів ніж швидкість 40 км/год продемонстрована зараз.