Ossia Inc. готує технологію бездротової дистанційної передачі енергії на дрони

Компанія, яка використовує власну технологію бездротового живлення для вирішення складних логістичних питань у галузях роздрібної та складської промисловості, сподівається адаптувати цю технологію для живлення невеликих дронів без необхідності використання важких бортових батарей.

Хейтем Зейн, засновник, президент та головний спеціаліст відділу технологій компанії Ossia Inc., що базується в місті Редмонд, штат Вашингтон, розробив технологію Cota, яка забезпечує бездротову передачу електроенергії на пристрої, без необхідності використовувати зарядні площадки, індукцію або контактні зарядні пристрої.

За словами Хейтема, однією з основних можливостей технології є те, що вона може відстежувати рухомий об’єкт, незалежно від того, носиться він на руці чи пересувається. У таких приміщеннях, як склади чи будинки, ви можете мати невеликі дрони, які споживають електроенергію в невеликих об’ємах і фактично отримують електроенергію під час польоту.

Завдяки своїй технології, компанія може передавати невеликі об’єми енергії за допомогою бездротового зв’язку на короткі відстані, до 10 метрів.

Ossia розробляє системи, які забезпечують живлення частотах до 5,8 гігагерц, які зможуть подавати більше енергії та на більші відстані, ніж поточні системи компанії. Це наступне покоління технологій, яке компанія сподівається ввести в комерційну експлуатацію в 2023 році, має бути придатним для забезпечення бездротовим живленням невеликих безпілотних літальних апаратів, сказав Зейн.

Таким чином, завдяки новій технології можна буде розробити дрон, який би використовувався для постійного патрулювання чи інспекції без обмежень в часі польоту, на борту якого або зовсім не буде батареї, або буде невелика батарея, якої вистачить на 10 секунд польоту для аварійних ситуацій.

Наявність джерела живлення, що становить лише близько 1 відсотка від розміру та ваги типового акумулятора безпілотника, дозволила б спроектувати більш легкі та швидкі літальні апарати.

За словами Зейна, такий безпілотник можна навіть спроектувати так, щоб куорпус дрона став антеною, що приймає енергію.

Обмежений час автономної роботи давно є проблемою для експлуатації безпілотників в комерційних умовах. Дослідження південнокорейських аналітиків 2016 року показало, що навіть за допомогою автономних зарядних станцій дорогоцінний час польоту витрачається на подорожі туди-сюди від місця роботи до пункту зарядки.

“В результаті цієї проблеми батарея витрачається під час польоту від місця зльоту до цільової точки, а не за час, який дрон виконує для виконання місії”, -йдеться в дослідженні, опублікованому в International Journal of Trend.

Ще однією перевагою технології Ossia, яка зробить її особливо перспективною для використання з безпілотниками, є те, що вона не потребує постійної зони видимості між джерелом живлення та дроном і здатна предавати енергію навіть за допомогою відбитих сигналів.

У вересні Ossia отримала схвалення від регуляторів Європейського Союзу та Великобританії, що дозволяють її системам Cota працювати на будь-якій відстані.

Компанія також отримала дозвіл від Федеральної комісії зв’язку США на роботу, але лише на обмеженій відстані в один метр між передавачем та приймальним пристроєм.

Зейн сказав, що компанія сподівається найближчим часом переконати FCC скасувати обмеження на відстань передачі енергії.

За словами компанії, пристрої Cota працюють на такому низькому рівні потужності, що безпечні у використанні навіть у середовищі, де присутні люди.

Рівень потужності в сигналі, який проходить від приймального пристрою до передавача, становить приблизно одну соту потужність одного пакету даних Bluetooth, що нешкідливо для людини.

Безпілотники, оснащені технологією Ossia, зможуть виконувати широкий спектр функцій у роздрібній та логістичній галузях, починаючи від польоту в середині складських приміщень, для відстеження товарів в наявності, до постійного моніторингу безпеки над великим об’єктом.

Крім того, технологія Ossia не перешкоджає іншим формам комунікаційних технологій, таким як WіFі або 5G, що дозволяє працювати в різних середовищах.