Помер голова правління і співзасновник турецького Baykar Оздемір Байрактар

Оздемір Байрактар

Оздемір Байрактар, голова правління турецького виробника БПЛА Baykar, якого назвали ініціатором розробки дронів в Туреччині, помер у віці 72 років.

Про це повідомив у Twitter Халук Байрактар, його син та генеральний директор Baykar:

Оздемір Байрактар, наш батько, наше джерело натхнення, сьогодні отримав Боже милосердя. Він прожив віддане життя, не поступаючись своїми цінностями. Він ніколи не здавався перед несправедливістю, допомагав, наскільки міг. Спочивай з миром.

Сельчук Байрактар, його інший син та головний директор з технологій (CTO) у Baykar також поділилися заявою через Twitter, у якій сказано:

Мій дорогий батько, мій друг та товариш по справі помер. Він присвятив свою кров, життя, здоров’я та існування для боротьби нашої нації за повну незалежність.

Похоронна молитва за Оздеміра Байрактара відбудеться у вівторок у мечеті Фатіх.

Байрактар ​​народився в селі Гаріпче, поруч із Стамбулом у 1949 році, закінчив Стамбульську середню школу Кабаташ.

Вступивши на факультет машинобудування Стамбульського технічного університету (МСЕ) у 1967 році, він успішно закінчив навчання у 1972 році. Після його закінчення він два роки працював науковим співробітником професора кафедри двигунів цього ж вузу, Ісмаїла Хаккі Оз.

Він працював технічним менеджером під час створення багатьох заводів, які продовжують відігравати провідну роль у промисловому секторі Туреччини, включаючи Бурдур Трактер, Стамбул Сегман та Узел.

Байрактар ​​брав участь в заснуванні Baykar у 1984 році.

Байрактару, який приймав участь в розробці проектів всіх продуктів компанії «Байкар», також належить оригінальний дизайн дрона «Bayraktar TB2» та «Bayraktar Akıncı».