Parrot продає ще одну частину бізнесу AgEagle Aerial Systems за 23M$

Пройшло менше року як Parrot оголосила про продаж своєї дочірньої компанії с розробки і виробництва сенсорів MicaSense виробнику комерційних дронів AgEagle Aerial Systems.

Тепер на черзі до переходу під управління тіє ї ж компанії бізнес з виробництва дронів з фіксованим крилом senseFly.

AgEagle підписала остаточну угоду вартістю 23 мільйони доларів про придбання senseFly у Parrot. Що цікаво, MicaSense продали компанії AgEagle у січні 2021 року за ту ж суму.

Заснована в 2009 році, senseFly найбільш відома виробництвом лінійки дронів для професійного використання eBee. Штаб-квартира компанії знаходиться у Швейцарії, а працюють у senseFly близько 90 осіб.

Загальний річний дохід за 2020 рік senseFly оголосила близько 12,5 мільйонів доларів.

Схоже, що Parrot з якихось причин вирішив позбутись свого портфелю компаній-сателітів з розробки та виробництва БПЛА і компонентів до них, залишивши собі наразі лише розробника програмних рішень для картографування та фотограмметрії Pix4D.

Засновник і генеральний директор Parrot Анрі Сейду пояснює:

Просуваючись уперед, Parrot зосередить досвід та ресурси на зростанні свого бізнесу з виробництва та розробки квадрокоптерів для професійного використання та програмного забезпечення для аналізу даних безпілотників. Транзакція забезпечить додаткові грошові кошти та зменшить операційні витрати, що сприятиме зростанню та розвитку компанії Parrot.

Зважаючи на те, що лінійка дронів ANAFI все ще відчуває труднощі, консолідація активів компанії, позбавлення від стратегічно не важливих напрямків бізнесу та намагання одержати більше операційних коштів, виглядає цілком логічною.

Проте, вартість угоди з продажу senseFly, що становить всього 2-х річний дохід компанії, може говорити про те, що гроші потрібні терміново.