Іспанський оператор дронів планує місію з порятунку собак ізольованих через виверження вулкану

ЛА-ПАЛЬМА, Іспанія, 19 жовтня – Іспанський оператор дронів Aerocamaras у вівторок отримав дозвіл спробувати врятувати трьох виснажених собак, що потрапили у пастку через виверження вулкану на Канарських островах.

Операція з порятунку передбачає відлов собак за допомогою відстрілу сітки з дрону та проліт БПЛА із зловеними собаками над потоком лави.

Собаки протягом кількох тижнів сиділи у закинутому дворі, засипаному вулканічним попелом на острові Ла-Пальма.

Протягом цього часу їх годували скидаючи їжу з дронів, проте до цього часу операції з порятунку не планувалось, оскільки вертольотам заборонено літати в цій зону через гарячий газ, який може пошкодити їх ротори.

Оцінивши запропоновану рятувальну місію, органи надзвичайних ситуацій у своїй заяві зазначили, що вирішили дозволити її.

Хайме Перейра, генеральний директор оператора безпілотників Aerocamaras, сказав, що він планує задіяти дрон вагою 50 кг, обладнаний широкою сіткою і часом польоту близько 10 хвилин.

Таким чином, оператор матиме всього чотири хвилини, щоб відловити собаку, і ще чотири хвилини, щоб доставити собаку в безпечне місце.

Наразі тривають випробувальні польоти. Зрештою, місія залежить від того, як собаки відреагують на машину, сказав Хайме Перейра.