DARPA шукає технології бездротової зарядки дрона в польоті

Дозаправка в повітрі дрону Global Hawk

13 червня 2022 року Агентство перспективних оборонних дослідницьких проектів (DARPA) опублікувало на веб-сайті SAM.gov запит на інформацію (RFI) щодо технології “Airborne Energy Well”, повідомляє сайт DroneWorld.news.

Згідно з описом RFI, технологія «Airborne Energy Well» повинна адаптуватися до існуючих літаків-заправників (зокрема, флоту KC-46 і KC-135), щоб розширити їх роль як повітряної енергетичної свердловини, здатної передавати енергію майбутнім безпілотним Активи авіаційної системи (UAS) за допомогою технологій лазерного випромінювання енергії.

DARPA очікує відповідей від усіх зацікавлених приватних або державних компаній, фізичних осіб, університетів, афілійованих з університетами дослідницьких центрів, некомерційних дослідницьких установ та лабораторій, що фінансуються урядом США, до 11 липня 2022 року до 16:00 за східним часом.

Відповіді мають охоплювати всі наступні області:

Виробництво енергії: відповіді мають визначати наявне або необхідне додаткове обладнання, що використовується у вибраному літаку з повітряної свердловини, а також включати початкове наближення меж виробництва енергії. Рішення для виробництва енергії повинно мати достатню потужність для лазера безперервної хвилі потужністю 100 кВт або більше, а також термоконтроль для інтеграції лазера в існуючий літак Міністерства оборони.

Передача енергії: відповіді мають визначити конкретне лазерне рішення, здатне до +100 кВт для вибраного літака Airborne Energy Well, і визначити обладнання (існуючий та/або модифіковане для літака), необхідне для ефективного формування променя та керування лазерною енергією на віддалений місцях і охоплюють майже півсферичне поле огляду.

Адаптація та працевлаштування: відповіді мають включати технології значної технічної готовності (рівень технологічної готовності (TRL) 6 або вище) для адаптації та розвитку концепції повітряної енергетичної свердловини; оцінити довіру промисловості до проектування, виготовлення та тестування всіх компонентів і підсистем; і визначити переваги та проблеми, пов’язані з адаптацією обладнання та місій до ролі повітряного енергетичного колодязя.